Na co si dát pozor

Dopravní nehoda je vždy pro účastníka velice stresová záležitost. I přes tento počáteční šok je třeba mít vždy na paměti následující:

Asistenční služby a odtah vozidla

Velkým problémem jsou nekalé praktiky asistenčních služeb,kdy asistenční služby tvrdí,že jsou partnery všech pojišťoven. Bohužel nelze zjistit dopředu ceník  za odtah a za parkovné poškozeného vozu.

Tento problém nastává,když nevoláte přímo svou asistenční službu a to i v případech,kdy je odtah nařízen Policií ČR.

V praxi to znamená,že pokud nezaplatíte asistenční službě požadovanou částku,nevydá vám vozidlo a nadále si účtuje parkovné.Pojišťovny poté nechtějí hradit cenu za odtažení ani za parkovné v plné míře,odvolávají se na předražené služby.
 
Proto vždy v případě odtahu vozidla kontaktujte asistenční linku Vaší pojišťovny.
 

Náhradní vozidlo

V případě požadavku na náhradní vozidlo (pokud vznikne nárok) je potřeba kontaktovat přímo pojišťovnu viníka. Pojišťovna po posouzení nároku přistaví náhradní vozidlo přímo do vašeho bydliště.

Úraz při dopravní nehodě a zdravotní dokumentace

Při nehodách,kdy utrpíte zdravotní újmu je kladen velký důraz na  kompletní zdravotní dokumentaci. Lékaři při zranění uvádějí jen těžší poranění a drobná zranění  již neuvedou. Tímto mohou  způsobit nesprávné hodnocení vašich nároků na finanční odškodnění pojišťovnou.